İSTANBUL

Basın Yayın Birliği kabilinden düzenlenen “4. Uluslararası İstanbul Arapça Kitap Fuarı”nda Anadolu Ajansı (AA) standına ziyaretçiler dip dikkat gösterdi.

‘4. Uluslararası İstanbul Arapça Kitap Fuarı’ açıldı ‘Anadolu Ajansı ülkemizin prestijli kurumlarından biri’

AA’nın küresel enformasyon ortağı bulunduğu fuar, Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği, Uluslararası Arapça Kitap Yayıncıları Derneği ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla Yenikapı’daki Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde kitapseverlerle buluştu.

AA standında arazi meydan ayrışık Arapça, İngilizce ve Türkçe yayınları inceleyici okurlar, “Anadolu Ajansı Hatırası” bölümünde ise harp muhabirlerinin giydirilmiş bulunduğu “press” yazılmış perforaj ve kask ile foto çektirebiliyor. Çekilen fotoğraflar hâlâ sonradan ziyaretçilere bağış ediliyor.

Mısır, Ürdün, Suriye, Lübnan, Cezayir, Birleşik Arap Emirlikleri, Kuveyt, Katar, Suudi Arabistan, Sudan, Fas, İngiltere, İtalya, İran ve Irak’tan 207 katalog fuarda arazi alıyor.

“Yeni Bir Dünya Keşfet” sloganıyla meydana gelen fuar, Arap edebiyatının önde mevrut isimlerinin katılımıyla panel, söyleşi, imza günü, bebek ve dinç buluşmaları kabilinden kestirmece 70 ayrımlı kültürel etkinliğe ev sahipliği yapacak.

Etkinlik, 9 Eylül’e denli bitmeme edecek.

Muhabir: Hilal Uştuk

Kaynak: AA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here