Basın Yayın Birliği tarafından düzenlenen "4. Uluslararası İstanbul Arapça Kitap Fuarı"nda Anadolu Ajansı (AA) standına ziyaretçiler yoğun ilgi gösterdi. Okurlar, AA standında yer alan Arapça, İngilizce ve Türkçe yayınları inceledi. ( Orhan Akkanat - Anadolu Ajansı )

İSTANBUL

Basın Yayın Birliği çeşidinden düzenlenen “4. Uluslararası İstanbul Arapça Kitap Fuarı”nda Anadolu Ajansı (AA) standına ziyaretçiler derin uyanıklık gösterdi.

‘4. Uluslararası İstanbul Arapça Kitap Fuarı’ açıldı ‘Anadolu Ajansı ülkemizin prestijli kurumlarından biri’

AA’nın toptan haberleşme ortağı bulunduğu fuar, Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği, Uluslararası Arapça Kitap Yayıncıları Derneği ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla Yenikapı’daki Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde kitapseverlerle buluştu.

AA standında arazi düzlük türlü Arapça, İngilizce ve Türkçe yayınları inceleyici okurlar, “Anadolu Ajansı Hatırası” bölümünde ise harp muhabirlerinin giydirilmiş bulunduğu “press” yazılmış delme ve kask ile ışık çektirebiliyor. Çekilen fotoğraflar henüz sonraları ziyaretçilere bağış ediliyor.

Mısır, Ürdün, Suriye, Lübnan, Cezayir, Birleşik Arap Emirlikleri, Kuveyt, Katar, Suudi Arabistan, Sudan, Fas, İngiltere, İtalya, İran ve Irak’tan 207 katalog fuarda arazi alıyor.

“Yeni Bir Dünya Keşfet” sloganıyla meydana gelen fuar, Arap edebiyatının önde mevrut isimlerinin katılımıyla panel, söyleşi, imza günü, bebek ve dinç buluşmaları üzere tahminî 70 değişik kültürel etkinliğe ev sahipliği yapacak.

Etkinlik, 9 Eylül’e derece bitmeme edecek.

Muhabir: Hilal Uştuk

Kaynak: AA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here