Beni bilen bilir, kendimi bildim bileli kilo sorunu yaşayan biriyim… 

Küçük yaşta kullanılan kortizon ilaçları dengesiz beslenme, hayat şartları, kimi zaman stres, kimi zaman şımarıklık ya da doyumsuzluk, kimi zaman hayal kırklıkları kısaca adını koyamadığım bir şey işte…

Zaman zaman kilo alıp, direndiğim zaman da çok güzel kilolar verebilen bir kadınım. Ama maalesef bikereden bir şey olmaz mantığı ile bir iki derken hoooopp gerisin geri alıyorum hepsini… Kızıma hamileyken, hamileliğin bana verdiği yetkiye dayanarak aldığım skorum 122 kilocuktu (: Doğumdan sonra 108 lere düştüm fakat ideal kiloma düşmek zaman aldı. 3 ay diyetisyenle 18 kilo sonra ki 3 ayda 14 kilo dukan diyeti ile vermiştim. 76’lara düşmüştüm. Görenler hayretler ediyordu, hatta tanıyamayanlar bile olmuştu. Bir müşterimiz bana gelip bir şişman bayan vardı o ayrıldı mı işten dediğini bile duydum (: ben bile bana şaşmıştım (: ama bu mutluluk çok uzun sürmedi ben yavaş yavaş 1 – 2 kilo almaya başladım. Kendimi dengeliyordum bir gün çok yiyorsam bir gün az yiyordum. Ama verdiğim kilodan tam 20 kilocuk geri geldi. Çünkü sigarayı bırakmıştım. Eşim hep istiyordu fakat bu sefer KIZIM MELEKNAZIM istedi. Olur mu olmaz mı derken, bir kere denedim yok olmadı kirpiklerimi dahi yolmuştum. Ama kızım istedi ve akan sular durmuştu başarmalıydım kendimden önce onun için yapmalıydım. Veeee sigarayı bıraktım tam tamına 1,5 yıl oldu. 20 kiloya mal oldu ama olsun kızım için başarmıştım. Bir kere de sağlık için kilo alaydım nolacaktı ki gene verirdim diye düşündüm. Tabi öyle olmadı. Artık çok zor kilo veriyordum. Bildiğim şeyleri yapıyordum ama olmuyordu. 1 – 2 diyetisyen gittim olmadı! 3 – 4 kilodan aşağıya gitmiyordu. Neden bilmiyordum, hazır mı değildim, motivasyonum mu yoktu yada işime mi gelmiyordu bir türlü anlamadım. Bir gün çok sevdiğim minem canım arkadaşımın tavsiyesi üzerine instagramda bir sayfa takip etmeye başladım. Kendisi de 33 kilo vermiş ve bildiklerini insanlara aktarmaya çalışan bir bayandı. Ve onun motivasyonu sayesinde tekrardan yeniden doğmak için kolları sıvadım. Ve bugün diyetimin 6. Günü ve çok istikrarlıyım. Bu sefer hiç almamak üzere SAĞLIĞIM İÇİN GİDECEK BU KİLOLAR!
Bundan sonra blogda haftadan haftaya bu serüveni anlatacağım size…
Kolay olmayacak ama olsun bizler zor olanı severiz değil mi?
Yazımı okuyan arkadaşlar haydiii sende kendin için bir iyilik yap ve değişme önce sağlığın için sonra KENDİN İÇİN BAŞLA!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here