El emeği, göz nuru ile yapılan hediyeleri çok severim. Hiç üşenmeden de uğraşırım… Geçen sene kızımın doğum günü için arkadaşlarına hediyelik ne yapsam diye İnternette gezinirken keçe bebeklere rast geldim. Çok hoşuma gitmişti. Kızıma hazırlayacağım doğum günü konsepti içinde birebirdi.

Tabi ki Nazo rahat durur mu hemen sıvadı kolları ve başladı keçeleri canlandırmaya (:
Peki neler lazım?
• Yapacağınız Bebek Sayısına Göre Ten Rengi Keçe
• Keçeleri Dikmek İçin Ten Rengi İp
• Etamin İğnesi
• Saçı İçin İstediğiniz Renk Örme İpi
• Gözleri Ve Ağzı Şekillendirmek İçin Siyah Ve Kırmızı Etamin İpi
• Kıyafeti İçin Organze Tül
• İç Dolgusu İçin Yastık Pamuğu
• Kulak Pamuğu ve Allık
Veee tabikii bolcaaa emekk! (:
 
Öncelikle üsteki şablona göre bebek vücudu ve kafası için şablon çıkarıyoruz tabi ki x 2 şeklinde kesim yapmamız gerek. Ben keçeyi 2 ye katladım toplu iğne ile tutturdum öylece 2 işlem birden çıkmış oldu. Sonra yapmış olduğumuz alt gövde kalıpları birbirine dikiyoruz boğaz kısmını boş bırakıyoruz. Oradan bebeğin vücudunun hepsi dolacak gibi pamuk yerleştiriyoruz.
 
Kafa kısmını birbirine dikmeden önce bebeğimizin yüzüne kurşun kalemle göz ve ağız şeklini veriyoruz. Siyah ve kırmızı ipimizle sırasıyla yüzü iğne ile işliyoruz. En son kafa kısmını da dikip içine pamuk yerleştiriyoruz. Gövde ile kafayı dip noktasından birleştirerek ana gövdeyi tamamlıyoruz.
 
Saçları için örme ipini vereceğiniz şekle göre ayarlayıp istediğiniz oranda kesiyoruz. Saçın azlığı çokluğu size bağlı. Kısa sacda yapabilirsiniz. Kestiğimiz iplerin tam ortasından birleştirip bebeğimizin kafasına dikiyoruz. İşlem bittikten sonra da saçı şekillendiriyoruz. Dilerseniz bebeğinize küpe kolye gibi aksesuarda yapabilirsiniz.
 
 
Kıyafet kısmına gelince tamamen size kalmış. Ben tütü yapar gibi eteğini oluşturdum sonra onları boynuna çapraz bağladım. Kulak pamuğu yardımı ile bebeğimizin yanaklarını pembeleştirmeyi unutmayın (: ve bebeğimiz artık hazırrr (:
 
Bebeklerimiz hem kalıcı bir anı oldu hem de çocuklar bunu çokkkk sevdi (: tabi süper anne pek yoruldu ama çocukların yüzündeki mutluluk o yorgunluğu aldı gitti…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here