Güney Koreli uygulayım bilimi devi Samsung, IFA 2018’de 8K çözünürlüğe eş QLED TV ‘sinin tanıtımını gerçekleştirdi. Görüntü teknolojisinde meslek açan Samsung, toy QLED TV ile görenleri fanatik bırakmayı planlıyor

8K ÇÖZÜNÜRLÜK SUNUYOR

8K çözünürlüğünde olan Quantum Dot görüntülük yardımıyla kullanıcılarına çalışkan ve hâlâ incitici kaynak sunuyor. 1 bilyon nitelik çoğaltma kapasitesine eş QLED TV seyircilerine dört dörtlük müşterek kaynak şöleni sunuyor. Tüm özellikler ile toplanan 8K çözünürlük kullananların tamamı detaylara bilge bulunmasına imkân sağlıyor.

YAPAY ZEKA SAYESİNDE GÖRÜNTÜLER 8K’YA YÜKSELİYOR!

Samsung’un ürettiği bu 8K teknolojisine eş QLED TV’nin en şişman özelliklerinden biride bireşimli zeka teknolojisi. Dünya genelinde efdal çözünürlüğünde olan muhteva çoğaltma dair başağrısı yaşadığımız bu zamanda akıllara takılan “o çözünürlükte neşriyat yahut videoteyp muhteva yok” sorularına Güney Koreli uygulayım bilimi devi Samsung, bireşimli zeka teknolojisi ile hal getirmiş. SD, FHD ve UHD çözünürlüğe eş görüntüleri 8K kaynak kalitesine yükselten 8K efdal çözünürlüğünde olan neşriyat ve kaynak hastalığına da akıbet vermiş olacak.

EV FİYATINA SATILACAĞI BELİRTİLİYOR!

IFA 2018’de şişman müşterek heyecanla tanıtılan 8K çözünürlüğe eş bu QLED TV, 65, 75, 82 ve 85 parmak boyutlarında 4 ayrımlı alternatif ile satışa sunulacak. Yaklaşık 100 bin dolar fiyat etiketi ile satışa sunulacağı tez edilen televizyonun fiyatı için hâlâ kesme müşterek bilgelik bulunmuyor. Lakin müşterek ev fiyatına satılacağı söylenenler ortada yerini koruyor.

Kaynak: HABER7.COM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here