“Highlight’sız makyaj, makyaj değildir!” Evet kabul, biraz abarttık. Ama makyajda highlight’ın rolünü artık kimse inkar edemez. Hal böyleyken, highlight konusunu enine boyuna inceleyelim mi?

Highlight nedir?
Highlight, yüzün T bölgesini aydınlatmak ve yanaklarda parlak bir görüntü elde etmek demektir. Bu şekilde ifadeniz de taze ve canlı gözükür.
Hangi ürünlerle highlight yapılır?
Aydınlatıcılar pudra, stik ve likit gibi farklı dokularda olabilirler. Yapıları farklı da olsa tüm bu ürünlerin görevleri aynıdır: Yüzümüze ışıltı katmak…

Ben günlük hayatta olmasada, haftasonları ve akşam gezmelerinde sıkça kullanıyorum. Birazda elmacık kemikleriniz varsa mükemmel duruşu oluyor. Yüzünüzün güneşte parlamasını sevenlerdenseniz makyajınızı highlight’larla tamamlayabilirsiniz. Şimdi bir ürün incelemesi yapalım mı ?

MAKEUP REVOLUTİON STROBE HİGHLİGHTER  
Ben ilk highlighter kullanmak istediğimde takibi koşa koşa Watsons’a gitmiştim. Sağolsun oradaki make up artist’leri bana çok yardımcı oldular. Şöyle ki yukarıda da bahsettiğim gibi highlight’ler 3 farklı çeşitte var, ben pudra olanlarını tercih ediyorum. Çünkü stik ve likit olanlarda parlama durumu biraz daha yüksek ve siz azda kullansanız düğüne gider gibi parlıyorsunuz 🙂 O yüzden benim seçimim “REVOLUTİON STROBE HİGHLİGHTER – Gold Addict” oldu.Bilmediğim bir marka olduğu için tereddütte kalsamda kullandıktan sonra favori ürünlerim arasına aldım 🙂

  • Ürün toz yapıda ama fırçaya alırken ya dauygularken şu ana kadar hiç tozuttuğu olmadı. Pudra yapısına rağmen pigmentasyonunu çok beğendim.Uygun fiyatlı denebilecek bir aydınlatıcı olarak diğer çoğu markayı bu konuda geride bırakabilecek bir ürün.
  • Aydınlatıcının yapısı ciltle iyi bütünleşiyor ve hiç kalıp gibi durmuyor.Sevdiğim bir yanı da miktarı kendin ayarlayarak günlük olarak kullanabilir veya Yunan tanrıçası falan olmak istersen abartma yoluna girebilirsin.
    Kalıcılık olarak 6-7 saat hiç bozulmadan durabiliyor (yanağını eline yasladığında olan şeyi
  • Pigmentasyonu sayesinde iyi bir far da olur bu arada.Ayrıca genel olarak aydınlatıcılar göz pınarı ve kaş altlarına uygulanınca göz makyajını çok güzel bir araya getiriyor. Denemediysen bir dahakine kesin dene.
    Benden size ufak bir tavsiye 🙂
    Hoşçakalın….

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here