Bu sene 58’incisi planlı IFA 2018, 31 Ağustos-5 Eylül’de Almanya’nın Berlin şehrinde ziyaretçilerini ağırlayacak. Bin 814 şirketin acemi uygulayım bilimi ürünlerini sergileyeceği fuarı binlerce bireyin görüşme etmesi bekleniyor.

Geçen sene kurnaz teknolojiler, nesnelerin interneti ve giyilebilir teknolojilerin öne çıkmış bulunduğu fuarda bu sene da  sentetik zeka, görüntülük gerçekliği artırılmış acemi dizayn televizyonlar ve erke tasarruflu cihazların  dikkat görmesi bekleniyor.

Bu sene fuar katılımcılara ev elektroniği ve parafin kayıt sektöründeki yenilikçi eğilimleri izleme, karşılaştırma, acemi verim ve teknolojilerle muarefe fırsatı sağlarken, ahenk kontrolü ve kurnaz zekanın dip bulunduğu yenilikçi ürünleri istimal olanağı da tanıyacak.

Bu sene önce kere “otomobilde değişim” üstüne sempozyumlar düzenlenecek. Gelecekte araba dünyasındaki acemi teknolojilerin kişilerin hayatlarını, düşüncelerini ve sürüş alışkanlıklarını nite etkileyeceği dair da paneller gerçekleştirilecek.

Küresel mahveden elektroniği pazarı karşı matbuat mensuplarına bilim sağlayan IFA İcra Direktörü Jens Heithecker, pazarın 2018’in ocak-haziran devrinde yüzdelik 1 büyüyerek 438 bilyon dolar ciroya ulaştığını söyledi.  

Söz konusu pazarın bu senenin böylece 998 bilyon dolara ulaşmasının beklendiğini tamlayan Heithecker, “Çin, Kuzey ABD ve Avrupa pazarı mahveden elektroniği pazarının yüzdelik 70’ini oluşturuyor. Cihaz bazındaki dirimsel dağılımına bakılınca bu sene 238 milyon monitör setinin satışından 107 bilyon ekü dirimsel elde edilmesi bekleniyor.” sanarak konuştu.

1 bilyon 460 milyon kurnaz telefon satılacak

Heithecker, mahveden elektroniği pazarını sürükleyen kurnaz telefon satılmasında bu senenin önce yarısında yüzdelik 1’lik  azalış yaşandığını hatırlatarak bu sene kurnaz telefon satışının piyasaya sürülecek acemi uygulayım bilimi ürünler ile kararlı birlikte halde artarak sene sonu 1 bilyon 460 milyon cihaza ulaşacağını belirtti.

Akıllı telefon pazarında büyümekte bulunan Çin ve Asya ülkelerinin sırayla yüzdelik 47 ve yüzdelik 8  piyasa oranı ile toptan satışların önce sıralarında arazi aldığını anlatım fail Heithecker, “Tüketicilerin giyilebilir teknolojilere merakı bitmeme diyor. Pazar bu senenin önce altı ayında yüzdelik 6’dan aşkın büyürken, bu sene böylece 169 milyon giyilebilir teknolojik ürünün satılması bekleniyor.” bilgisini verdi.

Dünyanın en iri mahveden elektroniği fuarlarından IFA 2018’de, Uzak Doğulu firmaların ağırlığı görülürken, fuarda Türk rüzgarı da esecek. Türkiye’den Vestel, Grunding ve Arçelik üzere şirketler da acemi ürünleriyle fuarda yerini alacak. 

Kaynak: HABER7.COM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here