ÖDEM ATICI MAYDANOZ KÜRÜ

0
144

Kilo vermekte zorlanıyor musunuz?                                             Ya da vücudunuz şiş mi? Peki yorgun musunuz?

Eğer, bunlara cevabınız ‘Evetse’ sizde ödemin şişliğine maruz kalmış olabilirsiniz. Birazdan anlatacağım yöntemlerle bu sorundan adım adım kurtulabilirsiniz.  

Yeterli miktarda su içmemek, ilaç kullanmak, tatlıyı fazla kaçırmak, hareketsiz kalmak gibi birçok şey ödem oluşumuna nedendir. Bu ödemleri nasıl mı göndereceğiz? Tabiiki de doğal mucizelerden gelen bitkilerle… Bunların başında Maydanoz gelmektedir. Maydanoz, en iyi ödem söktürücü bitkilerden biridir. Ancak, kesinlikle kaynatılıp suyu içmemeliyiz. Çünkü kaynatıldığında maydanozun içindeki vitaminler yok olur ve hiç fayda görmezsiniz. Her sabah bir avuç maydanozu taze olarak yemeliyiz.  Aşağıda vereceğim tarifle hem kilo verecek hem de ödemlerinizden kurtulacaksınız…

Maydanoz kürü, hem yağ yakar hem ödem söker. Bu kürle sık sık idrara çıkacaksınız ve vücutta yakılan yağlar ve ödemler idrarla dışarı atılacak. Ama bu sırada, su kaybı meydana gelir. İşte işin en önemli noktası bu: maydanoz kürü uygularken kaybettiğiniz suyun yerine yenisini koymalısınız. Örneğin, her zaman 12 bardak su içiyorsanız, maydanoz kürü yaparken günde 16 bardak su içmelisiniz. Gerçekten su içmenin faydalarını göreceksiniz.

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki her sabah taze olarak tarifimizi yapmalısınız!

Nemi gerekli! 15 dal maydanoz, yarım limonun suyu, 1 bardak odak sıcaklığında su

Nasıl mı yapmalıyız! Maydanozları iyice yıkadıktan sonra, yarım limonun suyunu ile birlikte robota alın. Maydanozlar iyice ufalana kadar çekin. Bir bardakta suyumuzda ekledikten sonra iyice karıştırın. Kahvaltıdan 15 dakika önce afiyetle için…

Dipnot olarak eklemeden geçemeyeceğim… Hiç bir kür tek başına işe yaramaz sağlıklı beslenmek ve hareket şart! Ve bu kürü emziren anne ve hamileler yapmamalı!

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here