ANKARA

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Silivri’de şarbon olduğu bildirilen hayvanla değinme etmiş bulunduğu şu anne denli belirleme edilen 48 kişi araştırma ve tetkik amacıyla hastanelerimize çağırma edilmişlerdir. Bu insanlarda mukteza incelemeler mamul ve elden altı vakada cilt lezyonları görülmüştür.” bilgisini paylaştı.

Bakan Koca, İstanbul Silivri’deki karakabarcık olayına bağlı kayıtlı açıklamasında, karakabarcık bulunduğu bildirilen hayvanla değinme edenlerin araştırma ve tetkiklerinin sürdüğünü belirtti.

Bu insanlarda mukteza incelemelerin yapıldığını aktaran Koca, şunları kaydetti:

“Silivri’de karakabarcık bulunduğu bildirilen hayvanla değinme etmiş bulunduğu şu anne denli belirleme edilen 48 isim araştırma ve inceleme gibi hastanelerimize çağırma edilmişlerdir. Bu insanlarda mukteza incelemeler mamul ve elden altı olayda cilt lezyonları görülmüştür. Diğer vatandaşlarımızda rastgele müşterek belirti ve bulguya rastlanmamıştır. Hayati tehlikesi sıfır 6 cilt şarbonu olayı tedavisi düzenlendikten sonradan hastaneden taburcu edilmiştir.”

6 isim taburcu edildi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul Silivri’deki karakabarcık olayına ilişkin, karakabarcık bulunduğu belirlenen hayvanla değinme fail 48 insandan 6’sında deri lezyonu belirleme edildiğini ve dirimsel tehlikesi namevcut bu şahısların tedavilerinin arkası sıra taburcu edildiğini bildirdi.

Bakan Koca, meydana getirdiği kayıtlı açıklamada, Silivri’de karakabarcık bulunduğu bildirilen hayvanla değinme etmiş bulunduğu belirleme edilen 48 bireyin araştırma ve inceleme gibi hastanelere çağırma edildiğini aktardı.

Bu şahıslara mukteza incelemelerin yapıldığını aktaran Koca, açıklamasında şunlara toprak verdi:

“Silivri’de karakabarcık bulunduğu bildirilen hayvanla değinme ettiği, şu anne denli belirleme edilen 48 isim araştırma ve inceleme gibi hastanelerimize çağırma edilmişlerdir. Bu insanlarda mukteza incelemeler mamul ve elden 6 olayda cilt lezyonları görülmüştür. Diğer yurttaşlarımız da rastgele müşterek belirti ve bulguya rastlanmamıştır. Hayati tehlikesi sıfır 6 cilt şarbonu olayı tedavisi düzenlendikten sonradan hastaneden taburcu edilmiştir.”

Muhabir: Kemal Karadağ, Hatice Şenses Kurukız

Kaynak: AA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here