NEW YORK

Sosyal medyada paylaşılan öz tasrif fotoğraflarının çoluk çocuk ortada estetik ameliyat artışına illet bulunduğu ortaya çıktı.

Amerikan Plastik Cerrahi Derneğinin resmi afiyet dergisi Plastic and Reconstructive Surgery’de piyasaya sürülen tutanağa göre, 2017’de ABD’de 13 ila 19 yaştaki 229 bin canlı estetik ameliyat yaptırdı.

Estetik ameliyatlarda 2016’ya uyarınca yüzdelik 11’lik çoğalma kaydedildiği tamlanan raporda, bu operasyonlar düşüncesince harcanan toplanmış miktarın da 6,5 bilyon dolardan çok bulunduğu kaydedildi.

Raporu hazırlayan etibba Rod J. Rohrich ve Min-Jeoing Cho, gençlerde plastik cerrahiye bulunan ilginin ehemmiyetli seviyede arttığını vurgulayarak, canlı hastaların çoğu kez koku alma organı düzeltme, ağız çatlağı tedavisi, döş ve kulak tasgir kadar bölgelerde estetik ameliyat yaptırdıklarını, sosyal medya dolayısıyla botoks ve öbür iğne estetiğine yönelimin de arttığına uyanıklık çekti.

“Ortalama Y kuşağı yaşamı süresince 25 binden çok öz tasrif yapıyor. Bu gök bilimsel birlikte nicelik ve bu gözyaşı grubundaki özgüven sorunundan kaynaklanıyor.” ifadeleri geçer raporda, İnstagram, Snapchat ve Facebook fotoğraflarının gelişigüzel kesimde, ilkin sosyal medyayı şimdi çok kullanan çoluk çocuk ortada estetik ameliyatları arttırdığı kaydedildi.

Muhabir: İslam Doğru

Kaynak: AA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here