ANKARA

Türkiye’nin en aşırı izlenen bebek kanalı TRT Çocuk çeşidinden geliştirilen 2 yeni mobil oyun ile kollar eğlenirken öğrenecek.

TRT’den meydana getirilen yazılmış açıklamaya göre, numerik oyun çalışmalarıyla Türkiye’nin domestik oyun üreten evvel bebek kanalı olma hususi durumunu haiz TRT Çocuk, zeka ve maharet gelişimine dayanaklık etmek bulunan “Piksel Boyama” ve “ÇizBul” mobil oyunlarıyla evlatları sevindirecek.

Çocukların zeka ve maharet gelişimine dayanaklık etmek olan, pedagogların nezdinde editöryal denetimden geçirilerek reklamsız geliştirilen “Piksel Boyama” ve “ÇizBul” mobil oyunları ile kollar eğlenirken öğrenecek.

Çocukların görsel idrak gelişimini desteklemek, dikkatlerini ve odaklanma sürelerini tasarruf etmek düşüncesince geliştirilen “Piksel Boyama” oyunu ile kollar içlerindeki sanatçıyı ortaya çıkartacak.

Sevilen TRT Çocuk kahramanlarının, çalgılı çağanaklı görsellerin ve sayıların boyandığı Piksel Oyunu’nda, kaydederek kalmış olduğu yerden bitmeme etme, pentür tamamladığında resmi kendiliğinden adına telefona derç ve baskı kabul etme kabilinden özellikler bulunuyor.

Oyun, evlatların bire bir sürede aileleri ile oynayarak, kaliteli, çalgılı çağanaklı ve mürebbi devir geçirebilmelerine de imkân sağlıyor.

ÇizBul ile kollar kabiliyetini keşfedecek

Çocukların numerik düşünebilme, sıkıntı çözme, öngörebilme kabiliyetini keşfetmesini ve geliştirmesini sağlayıcı ÇizBul mobil uygulaması ise düşündürerek eğlendiriyor.

Top ile maruz görevlerin namına getirilmesi hesabına kurgulanan oyunda, dümdüz hasıl fakat şuur çalıştırmayı sağlayacak evreler bulunuyor. Yönlendirmeleri strateji ederek hepsi maksut noktaya aksettirmek ve bunun düşüncesince güzel düşünüp, zihinde gelişmemiş hesaplamalar yaparak resmetmek gerekiyor.

Birden aşırı çözümü bulunan oyunda çocuklar, kendileri en güzel çözümü bulmaya çalışıyor.

Mobil oyunlar, “trtcocuk.net.tr” internet sayfası ile IOS ve Android mağazalarından parasız indirilebiliyor.

Türkiye’nin domestik oyun üreten evvel bebek kanalı

Türkiye’nin domestik oyun üreten evvel bebek kanalı olma ayrıcalığı haiz TRT Çocuk, toplamda 33 oyun, 1 TVOS oyun uygulaması ve videoteyp uygulamasıyla bebek yayınındaki liderliğini numerik platformlarda da bitmeme ettiriyor.

Tüm içerikleri pedagogların gözetiminde, titizce hazırlanmakta bulunan ve reklamsız gösterilen mobil oyun uygulamaları, 40 milyon kere indirildi, 2 bilyon görüntülenmeye ulaştı.

Geçen sene Google Play çeşidinden “Çocuklar İçin En İyi Uygulama” seçilen TRT Çocuk’un mobil uygulaması, elektronik beyin ve videoteyp oyunlarına müteveccih küsurat talebin kollar ortada çabucak yükseldiğini gösterdi.

Kaynak: AA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here