Her ne kadar temiz ve düzenli de olsakta biz kadınlar değişikliği severiz. Bir süre bize güzel gözüken şeyler gözümüze can sıkıcı görünmeye başlayabilir. Birkaç ufak detayla yaşam alanlarınızı baştan aşağı hareketli görünmesini sağlayabiliriz. Nasıl mı?

 
BUZDOLABI
Bir çok kişi buzdolabını bir vitrin malzemesi olarak düşünebilir. Aslında buzdolapları mutfağınıza hareket katmak için birebirdir. Eğer buzdolabı yanında herhangi bir eşyanız yoksa dolabın kapağındaki renkler ve çizgiler beyaz bir duvarda göz yormaz. Beyaz bir mutfağınız varsa da, canlı renklerde bir buzdolabıyla ortalığı hareketlendirebilirsiniz.
 
SANDALYELER
Buzdolabı sizin için radikal bir değişim olabilir. O halde, mutfağınızın köşesine bir kahve alanı kurmak için bahaneniz yok. Alanınız müsaitse, oraya yuvarlak, bildik renklerde bir masa koyabilir, çevresindeki sandalyeleri çeşitli renklere boyayabilirsiniz. Renklerin mutfağınızın çehresini nasıl değiştirebileceğine inanamayacaksınız.
 
KAĞIT HAVLULUK
Mutfakta en çok kullanılan eşyalardan biri de kağıt havludur. Eğer tezgâh üstünün çok kalabalık olduğunu düşünüyorsanız, duvarda da yeriniz yoksa çekmece alanlarından birini kağıt havluluk alanı olarak kullanabilirsiniz.
 
ÇEKMECE
Bazen çekmece alanlarını hiç kullanmadığımız ıvır zıvırla doldururuz ve esas malzemeleri kenara köşeye atıveririz. Bunun önüne geçmek için patates, soğan veya sarımsak gibi dışarda durabilecek erzaklarınızı çekmece sisteminde saklamak doğru ve pratik bir çözüm olabilir.
 
KARA TAHTA
Mutfak trendleri içinde bu sıralar en çok kullanılan eşyalardan biri de kara tahta! Modern bir mutfağınız olsa bile, eksik listenizi kara tahtaya yazmak son derece sıcak bir atmosfere olanak sağlıyor. Hatta evin en çok kullanılan alanı olarak mutfakta bir çeşit haberleşme zemini yaratabilir, ev ahalisine küçük notlar yazabilirsiniz.
 
RAF SİSTEMLERİ
Ekstra raf sistemleri pek çok yapı market ve ev mağazalarında bulunabiliyor. Üstelik monte etmesi de çok kolay. Onları düz bir şekilde yapmak yerine, zikzak şekilde yapıp boyamayı deneyin. Hazır olarak sevdiğiniz bir renk de alabilirsiniz elbette.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here